5% заповнення сторінки

Часто виникає питання: чому картридж в принтері закінчився значно швидше, ніж вказує виробник техніки?
Як відомо виробники техніки вказують ресурс картриджа виходячи з п’яти процентного заповнення надрукованої сторінки А4. Це тільки текст певним шрифтом, відступами та певною кількістю.
Як виглядає зразок друку з 5-ти відсотковим заповненням листа можна побачити нижче.

 

Приклад 5% заповнення сторінки

Приклад 5% заповнення сторінки

При друку аркуша А4 з повною заливкою друку, ми отримуємо 100% заповнення сторінки, таким чином витрати на друк тонеру збільшується в 20 разів! Тобто, якщо виробник вказав ресурс картриджа 2500 сторінок (це мається на увазі, що це при п’ятивідсотковому заповненні), і ми будемо друкувати не документи, як на зразку вище, а чорні прямокутники на весь лист. Тоді при такому друці ресурс картриджа вийде на 20 разів швидше, а тільки приблизно на 125 аркушів (2500/20 = 125). Варто зауважити, що витрата тонеру буде збільшуватися навіть якщо використовувати більш менший шрифт, тому що буде збільшиться заповнення аркуша.
Виробник техніки вказує витрати тонеру згідно з домовленого міжнародного стандарту, щоб споживачеві було зрозуміло ємкість картриджів для порівняння з іншими моделями.

Більш детально про спосіб обрахунку принтеру витрат тонеру для друку

Варто зазначити, що більшість нових моделей принтерів рахують витрати тонеру поточково, так як будь яка буква чи зображення формується з суми точок при друці.
Тому значення кількості витрат тонера є достатньо точне. В залежності від моделі принтеру, значення кількості тонеру є записано чіпі (малелькій платці з мікросхемою), який є на більшості картриджів, або відраховується від останнього скиду прапорцем-шестернею в пам’яті принтеру, як у більшості моделей принтерів Brother.

 

Чіп на картриджі HP LJ

Чіп на картриджі HP LJ

Чіп на картриджі Samsung

Чіп на картриджі Samsung

Прапорець скиду на картриджі Brother

Прапорець скиду на картриджі Brother

Картриджі деяких моделей мають додаткову перевірку оптичним методом (фотодатчик на просвіт) кількості залишку тонеру. Тобто, якщо витрати є більші ніж фактично обраховано принтером при друці, принтер зупиниться з помилкою про відсутність тонеру. Причини чому це могло відбуваєтися: при збільшеному дозуванні тонеру (відносно вищий шар тонеру із-зносу внутрішніх валів та лез дозування тонеру в самому картриджі, невідповідність тонеру), при виборі екстра якості в драйверах, вологості повітря та інших причин.

Кількість надрукованих сторінок також залежить від якості тонеру, який використовується для заправки картриджів

При заправці картриджа, на витрати тонеру також впливає якість тонеру, часто у бюджетних типах тонеру є збільшення витрат тонеру із-за змінених від оригіналу магнітних чи статичних властивостей. Наприклад: якщо у тонері відрізняється насичення пігменту, що дає відносно світліший друк (недостатньо контрастний/насичений — наче сірим олівцем).
Відповідно деякі виробники тонерів для заправки картриджів, можуть збільшити магнітні чи статичні властивості тонеру, що збільшує його витрати при друці для збільшення насичення. Це призводить до великих витрат тонеру та швидкого переповнення бункеру відходу тонеру.